2 míle pro Diakonii: rekordní částka a skoro milion spálených kalorií

V neděli 13. května se několik desítek „dobroběžců“ sešlo při už 4. benefičním běhu 2 míle pro Diakonii na podporu Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště. Poprvé se však hostitelem této akce stal Sportpark Rybníček a benefiční běh se stal součástí celodenního programu Den Pohybu pro zdraví. Ve výzvách předcházejících běhu nakonec běžci a cyklisté spálili téměř milion kalorií a středisko CESTA získalo na svou činnost rekordních 25 600 korun.

Tentokrát vedla trasa za skoro letního počasí okolo staroměstského Sportparku Rybníček a do akce se zapojilo několik desítek běžců.

„Poprvé jsme pořádali i symbolický dětský benefiční běh na 500 metrů a trasu na výbornou zvládlo asi 20 dětí,“ uvedla Markéta Hrdinová z iniciativy Rozběháme Uherské Hradiště, spolupořadatele běhu.

Den Pohybu pro zdraví umožnil účastníkům benefiční akce strávit celé odpoledne ve Sportparku Rybníček zábavou a sportovním vyžitím s dětmi.

„Jsme rádi za to, že nám Sportpark Rybníček nabídl možnost stát se součástí Dne Pohybu pro zdraví, účastníkům běhu další přidanou hodnotu i příjemné zázemí,“ měla radost ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

Výzvy připravily účastníky téměř o milion kalorií

I tentokrát měli lidé možnost už od 21. března pomocí mobilní aplikace „Sbírat kiláky se Sběrnými surovinami UH“ během nebo chůzí a „Počítat kiláky s Euregnií“ na kole.

„Poprvé se více činili cyklisté, vyjezdili nám 10 300 kilometrů, které partner cyklovýzvy, Euregnia s.r.o., přeměnil na peníze. Naběhat a nachodit se Sběrnými surovinami UH se nám podařilo téměř 6 500 kilometrů, tedy i peněž od tohoto partnera,“ doplnila Markéta Hrdinová. Jarošovský pivovar poprvé podpořil benefiční akci částkou 2 000 korun a spolu se startovným tak středisko CESTA získalo 25 600 korun.

„Zase jsme o něco překonali dosud nejvyšší částku a nejen proto se sluší poděkovat. Partnerům, účastníkům běhu a všem, kteří se zapojili do výzvy,“ děkovala Zuzana Hoffmannová.

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?