Promítání filmu A Plastic Ocean

Dne 4. 12. 2018 proběhlo pod záštitou organizace Greenpace promítání filmu A Plastic Ocean. Naše společnost, Sběrné suroviny UH, se hrdě ujala organizace, protože sami vnímáme toto téma jako velmi aktuální s nutnou potřebou volající po řešení. Také je nám z tematického hlediska film velmi blízký, protože i my svou činností chceme pomoci přírodě. A teď jsme měli možnost tuto myšlenko pomocí Greenpeace posunout dál veřejnosti. A tak jsme spojili své síly s Kinem Hvězda v Uherském Hradišti a Fakultou logistiky a krizového řízení, UTB. Velmi nás potěšilo, že na akci dorazilo neuvěřitelných 208 účastníků.

Před samotným promítáním si většina rezervovala své místo vstupenkou, na místě proběhla kontrola, ale čistě jen kvůli počtu účastníků, protože na promítání nebylo žádné vstupné. A už jsme mohli jít na úvod. Po krátkém přivítání všech hostů, promítnutí kampaně Plast je past, jsme mohli přejít k samotnému promítání.

Dle reakcí všech zúčastněných zanechal film velmi silné emoce. Po projekci přišly na řadu odborné přednášky.

Jako první se představil doktor Matyáš Adam s tématem„Nejasná zpráva o konci ráje – dokážeme pomoci tropickým destinacím?“. Následně téma „Biodegradabilní a inteligentní obaly“ prezentoval pan docent Pavel Valášek. Pan doktor Jakub Trojan prezentoval přednášku „Plasty a citizen science“. Sekci odborných přednášek uzavřel pan Martin Šoth s tématem „Využití alternativních technologií ke zpracování plastových odpadů“.

Poté se konala diskuse s odborníky, která obsahovala velmi zajímavé otázky, a ještě zajímavější odpovědi.

Moc děkujeme, že jste byli s námi!

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?