Report z úklidové akce s Rudou Sběrňáčkem

V sobotu 18. 4. 2015 se na bezmála 900 místech po celé republice uklízel odpad z černých skládek. Samozřejmě jsme se zapojili také a vydali se na černou skládku nedaleko Uherskohradišťské nemocnice. Mile nás potěšilo, když před branami areálu Sběrných surovin UH čekaly tři dobrovolnice. I přes nepříznivé počasí panovala po celou dobu skvělá atmosféra.

 

Organizátor nás poučil o organizačních a bezpečnostních pokynech, vybavil rukavicemi, rozdal pytle na odpad a mohli jsme vyrazit každý svou trasou. Pěší dobrovolníci si vysbírali cestičku směrem k cílové černé skládce a cyklisté vyrazili podél řeky Stará Olšava.

 

Až nemile jsme byli překvapeni z množství odpadu, který jsme vysbírali. Cestou jsme bohužel objevili i další dvě začínající černé skládky. Nacházeli jsme např. nárazníky, žehličky, televize, klávesnice od počítačů, spodní prádlo, plavky, boty, kožichy, plenky, plechovky, dráty, kabely, lana, zavařovací sklenice, noviny, koberce, křesla, obaly od oleje, plastové a jutové pytle, a mnoho dalšího. V průběhu úklidové akce jsme odpadky nakládali do auta Caddy, které vysbíraný odpad převezlo do sběrny na třídicí linku k podrobnému vytřízení.

 

Během 2 hodin jsme vysbírali neuvěřitelných 270 kg odpadu. Z toho jednotlivých odpadů:

 

  • komunální odpad – 246 kg
  • plast – 10 kg
  • sklo 7 kg
  • bio 5 kg
  • Fe 2

 

 

Do úklidové akce Ukliďme Česko se určitě rádi zapojíme i v příštím roce. Tímto bychom chtěli poděkovat všem dobrovolníkům a zaměstnancům, kterým není jejich okolí lhostejné.

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?