S příchodem jara přichází i čas jarního úklidu

S příchodem jara také přichází doba velkého jarního úklidu v domech, garážích, sklepech, na půdách nebo zahradách. Je to čas, kdy se chceme po dlouhé zimě zbavit starých nepotřebných věcí a přemýšlíme, jak se ho nejlépe a nejrychleji zbavit.  Každý druh odpadu má své místo a proto přinášíme několik rad, jak se zbavit starého haraburdí jednoduše, rychle a často i za ušetřené peníze.

Starý papír

Novinyčasopisyletákyknihy nebo kartony můžete odnést k nám do sběrného dvoru, kde za ně dostanete alespoň symbolickou finanční odměnu. Starý papír dotřiďujeme, lisujeme a odesíláme dál k finálnímu zpracování do papíren, kde se ze starého papíru vyrobí papír nový.

Starý nábytek

Určitě největší starosti dělá vyřazený nábytek a staré koberce, které zbytečně zabírají místo někde ve sklepě. Do popelnic nábytek ani koberce nepatří, a tak se musí s ním naložit jinak. Jednou z nejlepších forem likvidace je odvoz do sběrného dvoru.

Staré pneumatiky

S příchodem jara přichází i čas přezouvání na letní obutí. Někteří řidiči zjistí, že jejich zimní pneumatiky už další sezónu neodjezdí. Ve sběrném dvoře odebereme pneumatiky občanům smluvních obcí bezplatně.

Šrot

Na půdách a ve sklepě se často objeví i pár kilogramů kovůStaré radiátorykarmykabelykovové konstrukcežaluzie a plechovky, tohle všechno patří do sběrného dvora. Odevzdáním šrotukovů starých kabelů může Vaše domácnost ušetřit nemalé peníze. U barevných kovů je např. cena až 115 Kč za odevzdaný kilogram.

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?