Sbíráme kiláky se Sběrnými surovinami

I letos na jaře uspořádá Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště ve spolupráci s hnutím Rozběháme Uherské Hradiště a společností Sběrné suroviny UH oblíbený benefiční běh 2 míle pro Diakonii. Tentokrát však běh nejen pro zdraví, ale i pro podporu sociálních služeb střediska CESTA, čeká jedna zásadní změna. Stane se součástí velké sportovní akce „Den pohybu pro zdraví“ ve Sportparku Rybníček Staré Město v neděli 13. května. Novinkou bude i dětský běh.

Startovat i končit bude trasa ve Sportparku Rybníček, 2 míle, tedy 3,2 kilometru, zůstane zachováno. „Už vloni jsme si říkali, že by to chtělo benefiční běh obohatit o doprovodný program pro celou rodinu. Což spojení se Dnem pohybu pro zdraví splňuje dokonale. Ve Sportparku Rybníček se bude odehrávat celodenní program se sportovní tematikou a připravena bude zábava pro děti i dospělé,“ neskrývá radost ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

Účastníci běhu tak získají zázemí v šatnách, mohou se občerstvit v restauraci a po odběhnutí své trasy mají možnost zůstat na Rybníčku a užít si skvělý zbytek dne. „Novinkou bude i dětský běh,“ dodává Zuzana Hoffmannová.

Pomáhejte s telefonem v kapse

Součástí benefičního běhu 2 míle pro Diakonii budou stejně jako v minulosti i výzvy „Sbíráme kiláky se Sběrnými surovinami“ a „Počítáme kiláky s Euregnií“, kdy mohou lidé finančně přispět vlastním sportováním, se spuštěnou mobilní aplikací v kapse, na podporu Diakonie. Všechny takto získané kilometry opět partneři Sběrné suroviny (běh) a Euregnia s.r.o. (cyklistika) přemění na peníze a věnují středisku CESTA. Nově benefiční akci finančně podpoří i Jarošovský pivovar. „Výzvy spouštíme už ve středu 21. března, podrobný návod, jak na to, najdete na webu střediska CESTA a ve facebookové výzvě,“ upozorňuje Markéta Hrdinová z Rozběháme Uherské Hradiště.

Veškeré informace získáte na webu www.strediskocesta.cz nebo ve facebookové události „2 míle pro Diakonii – jaro 2018“.

Kontakty:                                          

 

Markéta Hrdinová (Rozběháme Uherské Hradiště)

Tel.: 776 24 77 13

E-mail: marketahrdinova@gmail.com

 

Petra Kučerová (středisko CESTA)

Tel.: 737 43 61 50

E-mail: pr@strediskocesta.cz

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?