Slovácké beachové léto se neslo v duchu sportu, zábavy a třídění odpadu

Festival Slovácké beachové léto, který se tradičně koná na začátku letních prázdnin v Uherském Hradišti, v neděli 10. července úspěšně ukončil svůj devátý ročník.

Letošní ročník byl výjimečný nejen počtem sportovců, kterých se zaregistrovalo kolem jednoho tisíce a celkovým počtem 30 000 návštěvníků, ale také tím, že bylo na festivalu zajištěno třídění odpadu a po celou dobu festivalu probíhal zpětný odběr prázdných plastových kelímků. O obě tyto činnosti se starala společnost Sběrné suroviny UH. Tato firma si dala za cíl svážet vytříděný odpad a část komunálního odpadu čistě ekologicky, a to na rikše – kole s přidělaným vozíkem určeným právě pro svoz odpadu.

Zpětný odběr nápojových kelímků probíhal na Masarykově náměstí, tedy v centru konání samotné akce. Návštěvníci byli motivování k odevzdávání kelímků drobnými dárky od firmy Sběrné suroviny UH a také myšlenkou, že vytříděným a odevzdaným kelímkem přispívají na dobrou věc – za každý sebraný a odevzdaný kelímek organizátoři Slováckého léta věnují 1 Kč na benefici. Během celého festivalu se podařilo vysbírat neuvěřitelných 25 000 platových kelímků. Tato částka spolu s dalšími charitativními výdělky poté poputuje do Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště a do Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice.

Další novinkou, která zpestřovala letošní ročník Slováckého léta, byla rikša – ekotaxík, který pod taktovkou Sběrných surovin UH jezdil po centru Uherského Hradiště a vozil návštěvníky festivalu. Vstupenkou na ekotaxík byly tři prázdné plastové kelímky od nápojů, které se odevzdávaly u řidiče taxíku. Že byl o tuto atrakci velký zájem, dokazuje i displej tachometru na taxíku, který po 10 festivalových dnech ukazoval číslo 133 ekologicky najetých kilometrů.

Popularita této sportovně – zábavní události, kterou je právě Slovácké beachové léto, se každým rokem stupňuje. Přejeme tedy organizátorům, aby se příští 10. ročník festivalu vydařil stejně tak dobře jako ten letošní!

Fotky z akce naleznete v galerii Slovácké léto 2016.

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?