Startuje 7. ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr

Podporujeme zajímavé nápady a podnikání! Jsme partnery 7. ročníku soutěže o Nejlepší podnikatelský záměr.

Chceš začít podnikat? Máš zajímavý nápad a podnikatelského ducha? Přihlas se do soutěže Nejlepší podnikatelský záměr a můžeš soutěžit o ceny v hodnotě 430 000 Kč! Podpoříme tě při rozjezdu tvého projektu, získáš zajímavé kontakty a zpětnou vazbu od odborných konzultantů, podnikatelů a investorů.

Do soutěže Nejlepší podnikatelský záměr je možné se přihlásit na adrese www.mujprvnimilion.cz.

Sedmý ročník odborně-kreativní soutěže, určené pro studenty středních škol, vysokých škol a veřejnosti ve Zlínském kraji vyhlašuje Technologické inovační centrum s.r.o. ve spolupráci se Zlínským krajem a partnery. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: 1) Střední školy 2) Vysoké školy a veřejnost.

Uzávěrka soutěže je stanovena na 31. ledna 2014.

Autory nejzajímavějších podnikatelských záměrů čekají prezentace před odbornou porotou, složenou ze zástupců partnerů soutěže, investorů a podnikatelů.  Na nejlepší soutěžící čekají ceny v hodnotě cca 430 000,- Kč. Tak jako v minulém ročníku, je i letos v soutěži získat prostory pro podnikání. Tím je roční bezplatný pronájem kanceláře v centru Zlína –  v Podnikatelském inkubátoru Technologického inovačního centra s.r.o. Tradičně bude také udělena cena pro nejaktivnější střední školu za podporu podnikatelského myšlení u studentů.

Autoři nejzajímavějších záměrů mohou k jejich rozvoji letos nově využít šestitýdenní akcelerační program a využít také zázemí Co-workingového centra. „Chceme se soutěžícími a jejich záměry intenzivněji pracovat už v průběhu soutěže a dát jím zázemí pro práci a rozvoj jejich nápadů a přiblížit jim svět podnikání.“ doplnila Mgr. Daniela Sobieská, ředitelka Technologického inovačního centra s.r.o. V rámci akceleračního programu mohou soutěžící také využít speciální workshopy a konzultace přímo od zástupců partnerů soutěže, podnikatelů a investorů.

Těší nás vzrůstající zájem o soutěž a také kvalita soutěžních záměrů. Z minulého ročníku soutěže dokonce sedm soutěžících svůj podnikatelský záměr realizuje a získali své první zákazníky. S účastníky plánujeme opět i po skončení aktuálního ročníku soutěže dále pracovat a poskytnout jim zázemí a pomoc při rozjezdu jejich projektů.“ uvedla Daniela Sobieská.

V loňském ročníku soutěže v kategorii Vysoké školy/Veřejnost zvítězil projekt s názvem LocMonitor  Jana Habicha. Projekt se zabývá systémem pro monitoring polohy firemních mobilních zařízení prostřednictvím mobilní aplikace. Tento projekt bude spuštěn v říjnu 2013. Druhé místo udělila porota zámečnické dílně Jakuba Vašíře. Jeho záměrem je vybudovat zámečnickou dílnu, jejíž činnost bude zaměřena mimo jiné na zakázkovou výrobu v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Třetí místo získal Jan Valuštík s mobilní aplikací Futurello. Futurello je mobilní aplikace, která je určena pro trh USA a která se postará o vaše vzpomínky úplně jinak, než jste zvyklí.

Zajímavý příběh mají také za sebou účastníci soutěže Robert Pohuba a Libor Minařík, kteří nebyli oceněni na prvních třech místech v soutěži, ale svůj soutěžní projekt Writesquare.com úspěšně realizují. Projekt Writesquare.com je moderní marketplace pro zákazníky, kteří hledají služby od copywriterů, překladatelů, advokátů a dalších odborníků v oboru. „V roce 2013 jsme se zúčastnili

 6. ročníku soutěže s podnikatelským záměrem mobilní aplikace pro studenty, který byl základem našeho současného projektu. Nejdůležitější však bylo, že se nám po prezentaci projektu ozval jeden z porotců soutěže, který nám na společné schůzce nabídl mentoring a spolupráci. Od Technologického inovačního centra jsme navíc dostali možnost zasídlení v podnikatelském inkubátoru. Bylo lákavé mít vlastní kancelář přímo tady, což pro nás znamená dobrou výchozí pozici pro podnikání v technologické branži a pro růst našeho projektu.“ dodali autoři projektu Writesquare.com.

V průběhu letošního ročníku soutěže je také připravena série workshopů „Začni podnikat, změň svou budoucnost“ pod hlavičkou klubu Start-up 23, jehož cílem je vzdělávat budoucí a stávající podnikatele, budovat kontakty a neformální vazby.  Workshopy budou zaměřeny na prezentaci podnikatelských příběhů zajímavých osobností, networking a podnikatelské vzdělávání.

Více informací o soutěži na www.mujprvnimilion.cz a na www.facebook.com/TICZlín

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?