Více než 300 tun sesbíraného papíru a 10 tun vysloužilých elektrospotřebičů – to jsou výsledky letošní EKOSOUTĚZE

Ve školním roce 2016/2017 se konal sedmý ročník soutěže ve sběru papíru, vysloužilého elektrozařízení, železa a kovů s názvem EKOSOUTĚŽ, kterou zastřešuje firma Sběrné suroviny UH. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 30 základních a mateřských škol z Uherskohradišťska, Uherskobrodska, Zlínska a Kroměřížska. Od loňského září až do téměř konce školního roku žáci, rodiče a pracovníci škol společnými silami sesbírali přes 300 tun papíru, 10 tun vysloužilých elektrospotřebičů a přes 10 tun železného a kovového odpadu.

Absolutním vítězem v množství papíru se stala Základní škola Sportovní z Uherského Hradiště, jejíž žáci pokořili hranici 56 tun. Aby byl žebříček spravedlivý, bylo zavedeno hodnocení také podle toho, kolik škola vysbírá v přepočtu na jednoho žáka. V této kategorii zvítězila Základní škola a mateřská škola Ludkovice s 280 kg papíru na jednoho žáka. V kategorii v množství elektroodpadu zvítězila Základní škola a Mateřská škola Ludkovice s 5840 kg a v kategorii celkového množství železa a kovů vyhrála Základní škola a Mateřská škola Jana Amose Komenského Komňa s 1620 kg tohoto materiálu.

“V září 2017 se rozběhne osmý ročník soutěže a možnost zapojit se mají všechny základní a mateřské školy, které leží v okruhu 40 kilometrů od Uherského Hradiště”, uvedl koordinátor soutěže Petr Panák.  “Motivací pro školy jsou nejen finanční odměny za odevzdaný materiál a dárky od naší firmy a partnerů soutěže, ale také dobrý pocit z toho, že sesbíraný odpad poslouží k dalším účelům a bude dále recyklován”, dodává Panák. Více informací o soutěži je k nalezení na http://ekosoutez.cz/aktualni-soutez/#m.

Projekt  EKOSOUTĚŽ navazuje na tradiční školní sběry papíru, které společnost Sběrné suroviny UH, pořádá pro školy v rámci Zlínského a Jihomoravského kraje již několik let. Jeho hlavním cílem je motivovat děti k ekologickým aktivitám a zvýšit tak množství separovaného odpadu určeného k dalšímu zpracování.

Novinky e-mailem!

Přejete si být informováni o novinkách a aktuálních cenách?